Witryna www.almonis.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.

Więcej informacji.
strona główna   regulamin   kontakt   mapa strony
Jesteś w: Top » Katalog » Zabłocka Solanka Termalna » Sole i Solanki - zastostosowanie » Twoje konto | Zamówienie | Rejestracja  
Kategorie
Inhalatory, urządzenia medyczne

Książki rozwój osobisty

Lampy Solne (1)

Maski do twarzy

Ozonatory

Peelingi ciało i twarz (7)

Problemy Skórne

Rehabilitacja

Sole i Solanki (5)

Suplementy (8)

Świece Indian Hopi (1)

Świeczniki i Wyroby Solne

Testy i Nietolerancja Pokarmowa

Zadbana Kobieta (15)

Zadbany Mężczyzna

Zdrowe Siedzenie

Zdrowe Spanie

Oleje i Olejki Eteryczne (41)

Karnety do Jaskini (13)

Masaże i Zabiegi (17)

Wszystkie Produkty
Producenci
Recenzje więcej
Zabłocka Sól Termalna
Jest bardzo wydajna. W kąpieli daje niesamowite odprężenie d ..
5 z 5 Gwiazdek!
Informacje
Regulamin
Polityka prywatności
Pomoc
Kontakt
Porady ZA DARMO
katalog stron kobiecych
Ceny przesyłek
O cookie
Oświadczenie odstąpienia od umowy
Reklamacje sklep
Gift Voucher FAQ
Linki
  Katalog Stron Kobiecych
Jaskinia Solna
Jaskinia Solna almonis.pl
Sole i Solanki Termalne - zastosowanie zdrowotne wg Zabłocka

ALERGIE
Są to choroby układu odpornościowego wywołane przez substancje, które zazwyczaj nie są szkodliwe. Objawy alergiczne mają najczęściej postać: kataru, świądu, zaczerwienień, wysypek i duszności. Występują alergie: skórne, oddechowe, pokarmowe, polekowe i inne. Najważniejszym jest aby w drodze obserwacji zidentyfikować i rozpoznać tzw. alergeny, czyli czynniki wywołujące objawy alergiczne. Wyeliminowanie z jadłospisu potraw wywołujących alergie, czy zaprzestanie stosowania pewnych leków może całkowicie wyleczyć z alergii pokarmowych i polekowych. Najgorzej jest z alergiami wziewnymi, gdyż tych alergenów jest najwięcej i najczęściej nie mamy wpływu na skład powietrza, którym oddychamy. Z grupy tych alergenów najbardziej agresywne dla organizmu są pyłki kwitnienia roślin, zarodniki pleśni i grzybów oraz roztocza. Solanka zabłocka jest cennym antidotum zarówno w leczeniu objawów alergii jak i w zwalczaniu niektórych alergenów. Stosowana może być do inhalacji i do kąpieli. Szczególnie ciekawe efekty daje rozpylanie solanki w pomieszczeniach przy pomocy rozpylaczy pneumatycznych. Można do tego celu wykorzystać pojemniki po płynach zraszających używanych do mycia szyb ( uprzednio dobrze je wypłukawszy). Rozpylając wysoko pod sufitem solankę do inhalacji spowodujemy, że kropelki solanki spadając na ziemię w postaci mgiełki, oczyszczą powietrze ze znacznej ilości unoszących się w nim pyłków roślin. Z kolei jod zawarty w solance ma bardzo silne działanie grzybobójcze i pleśniobójcze. A sól, opadając na podłogę, meble, wykładziny, pościel czy ubrania zabije znajdujące się na nich roztocza. Poza tym składniki solanki takie jak wapń, magnez, czy brom, unosząc się w powietrzu, są wdychane i istotnie łagodzą objawy alergii. Powietrze znajdujące się w pomieszczeniu upodobni się do mikroklimatu nadmorskiego. Solanką do inhalacji powinny być zawsze nawilżane pomieszczenia, w których przebywają alergicy. Pamiętajmy aby nie tylko zimą stosować nawilżacze kaloryferowe. Nawilżacze mechaniczne i pneumatyczne powinny być stosowane przez okrągły rok. Zapobiegawczo i dla złagodzenia objawów alergii skórnej i wziewnej można stosować 1 szklankę soli lub solanki do każdej kąpieli. Inhalacje stosujemy wg zaleceń lekarza lub w okresie zaostrzeń objawów.

ANOREKSJA I BULIMIA
Są to zaburzenia o podłożu psychicznym spowodowane obsesyjnym strachem przed utyciem. Głodzenie się lub nadmierne obżarstwo i prowokowanie przy tym wymiotów może rodzić bardzo groźne konsekwencje dla organizmu, zwłaszcza gdy dotyczy nastolatek. Terapia powinna być prowadzona w ośrodkach specjalizujących się w leczeniu tych zaburzeń. Terapię wspomagać mogą kąpiele w 1 % roztworze soli zabłockiej, które pobudzą czynność centralnego układu nerwowego, złagodzą napięcia emocjonalne a przy tym zasilą organizm w niezbędną dawkę pierwiastków i minerałów.

ASTMA
Jest to przewlekła choroba układu oddechowego przejawiającą się dusznością, uciskiem w klatce piersiowej, kaszlem i trudnościami w oddychaniu. Chory bezwzględnie powinien być pod opieką lekarską, zwłaszcza w ostrych stanach chorobowych. Jod i brom zawarty w solance zabłockiej rozrzedzają śluz i rozszerzają oskrzela ułatwiając oddychanie, mogą zatem istotnie wspierać kurację. Chory cały czas powinien mieć nawilżone solanką pomieszczenie, w którym przebywa, aby mikroklimat był podobny do morskiego. Można to osiągnąć stosując nawilżacze oraz rozpylacze solanki. W okresie nasilenia choroby wykonywać należy także inhalacje.
Dodatkowo do każdej kąpieli powinno się dodawać 1 szklankę solanki, a w okresie nasilenia choroby 2 szklanki solanki lub szklankę solanki + 200 gr soli.

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY - EGZEMA
Są to zmiany skóry występujące symetrycznie na twarzy, zgięciach łokci i kolan powodujące zaczerwienienia i silny świąd. Przyczyny jej powstawania nie są znane a nasilanie się objawów kojarzone jest ze spożywaniem pewnych produktów, stosowaniem lekarstw, kosmetyków czy detergentów. Udowodniono, że nasilenie objawów wywołuje stres. W terapii zatem należy stosować zabiegi łagodnie tonizujące nastrój. Lekarze często zalecają ograniczenie kąpieli gdyż zaobserwowano, że woda może zaostrzyć objawy. W ostatnich badaniach udowodniono jednakże, że dotyczy to tylko słodkiej wody podczas gdy kąpiele w wodzie morskiej i słonej są nie tylko dobrze tolerowane przez organizm ale także wywołują działanie lecznicze. Stosowanie zabłockiej soli i solanki do każdej kąpieli spełni zadanie tonizowania stanów nerwowych, a także złagodzi objawy choroby, świąd i wysypkę.

BÓLE KRĘGOSŁUPA
Są to przewlekłe bóle występujące w którymś z odcinków kręgosłupa, najczęściej szyjnym lub lędźwiowym, nasilającym się po dłuższym staniu, siedzeniu, leżeniu czy schylaniu. Bóle mogą promieniować do nogi, kolana, pięty, pleców lub palców u nóg. Utrudniają one normalne życie, chodzenie czy dźwiganie ciężkich przedmiotów. Schorzenia tego typu mają różne podłoże nazywane są także potocznie zapaleniem korzonków, dyskopatią, rwą kulszową, ischiasem. W terapii od lat skuteczne są metody uzdrowiskowe. Kąpiele solankowe, borowinowe, terapia ciepłem. W warunkach domowych można stosować kąpiele solankowe o stężeniu 3 % w seriach do 10 kąpieli co 2 dzień 2 - 3 razy do roku. Po kąpieli koniecznie należy udać się na min. 1 godz. spoczynek do ciepłego łóżka.

DNAWE ZAPALENIE STAWÓW (PODAGRA)
Spowodowane jest podwyższonym poziomem kwasu moczowego w organizmie, który w postaci kryształków odkłada się wokół stawów, powodując ostry ból i zapalenie stawów. Przebieg choroby jest bardzo bolesny zwłaszcza w okresie ataków. Kąpiele pozwalają wypłukać z organizmu toksyny i wspomagają pracę nerek. Zawarty w solance magnez zapobiega atakom poprzez normalizację pracy hormonów. Stosować kąpiele oczyszczające w soli zabłockiej o stężeniu 1 - 2 % w okresie zaostrzeń choroby. Zapobiegawczo wystarczy dodać do każdej kąpieli 1 - 2 szklanki solanki.

GRZYBICE NARZĄDÓW PŁCIOWYCH
Najczęściej występuje w postaci świądu w okolicach narządów płciowych. U kobiet powstaje w wyniku zapalenia pochwy połączonego z wyciekiem, zaczerwienieniem i obrzękiem warg sromowych oraz białawym nalotem. Podobnie u mężczyzn pojawia się zapalenie żołędzi i napletka ich zaczerwienienie i białawy nalot. Zakażenie wywołane jest najczęściej zaburzeniami hormonalnymi, terapią antybiotykową, cukrzycą, dużą wilgotnością skóry. Kąpiele w soli i solance leczniczej działają profilaktycznie gdyż jod niszczy i zwalcza wiele rodzajów grzybów i bakterii. W okresie pojawienia się objawów stosowane do każdej kąpieli w ilości 1-3 szklanki solanki na wannę , wspomogą ordynowaną przez lekarza terapię. Zmniejszają i łagodzą objawy uporczywego swędzenia.

KLIMAKTERIUM
Nie jest to choroba ale zespół dolegliwości pojawiający się w okresie przekwitania. Większość tych dolegliwości ma podłoże psychiczne związane z większą drażliwością i nastrojami depresyjnymi. Kąpiele w soli i solance zabłockiej przyczynią się do poprawy nastroju, ułatwią zasypianie, rozgrzeją w okresach uczucia zimna, zmniejszą skłonność organizmu do pocenia się. Stosowane do każdej kąpieli, w ilości 1 szklanka na wannę dostarczą także organizmowi niezbędną dawkę pierwiastków i mikroelementów, konieczną dla zapobieżeniu osteoporozie i korzystnie wpłyną na wygląd skóry, poprzez prawidłowe jej odżywienie i ujędrnienie.

ŁUSZCZYCA
Jest to przewlekłe nawracające rzutami schorzenie objawiające się żółto-czerwonymi plamami pokrytymi srebrzystymi łuskami, występującymi na skórze, głównie kolan, łokci głowy. W terapii istotne jest utrzymanie gładkości skóry oraz właściwe jej nawilżenie. Należy więc stosować częste kąpiele oraz obserwować wpływ na skórę stosowanych kosmetyków i detergentów. Doskonałe efekty daje stosowanie okładów na zmienione łuszczycowo miejsca. Do okładów stosujemy najczęściej solankę w rozcieńczeniu 1 do 2 lub 1 do 3. Można także wcierać w skórę tak rozcieńczoną solankę np. w miejscach owłosionych. Stosowane są także solankowe kąpiele lecznicze zwłaszcza w lecznictwie uzdrowiskowym, gdzie stosuje się duże stężenia soli. W warunkach domowych sól lub solankę zabłocką należy stosować do każdej kąpieli. W okresach zaostrzeń objawów należy stosować większe 2 - 3 % stężenia soli. Jeszcze większe stężenia wyłącznie pod kontrolą lekarza. W profilaktyce w okresie między rzutami choroby zalecane jest stosowanie do każdej kąpieli minimum jedną szklankę solanki.

NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY
Jest jedną z konsekwencji niedoboru jodu w organizmie. Objawia się powstawaniem wola oraz rozchwianiem gospodarki hormonalnej organizmu. Na zaburzenia te narażone są głównie kobiety szczególnie w okresie ciąży, karmienia, zażywania doustnych środków antykoncepcyjnych, w okresie dojrzewania i klimakterium. Typowe objawy niedoczynności tarczycy to:

nieustanne zmęczenie, spadek ogólnej wydolności i motywacji do działania
rozstroje nerwowe
przybieranie na wadze mimo braku apetytu i ograniczenia w jedzeniu
zaparcia
marznięcia
suche łamliwe włosy i paznokcie
chrypka
zaburzenia miesiączki lub jej brak
Przy występowaniu już części w/w objawów należy udać się do lekarza. W żadnym wypadku schorzenia tego nie należy leczyć na własną rękę. Zapobiegawczo należy pamiętać aby dostarczać organizmowi dostatecznej ilości jodu, zwłaszcza w w/w okresach. Zadanie to znakomicie spełni dodawanie do każdej kąpieli już od 1 szklanki zabłockiej solanki termalnej.

NIEPŁODNOŚĆ
Spowodowana może być min. zaburzeniami hormonalnymi lub niedorozwojem macicy. W tych wypadkach w celach terapeutycznych stosowana może być solanka do inhalacji, którą należy przepłukiwać pochwę i robić nasiadówki.

NIETRZYMANIE MOCZU
Objawia się mimowolnym nietrzymaniem moczu podczas kaszlu, śmiechu czy wysiłku fizycznego. Występuje głównie u kobiet i nasila się z wiekiem. Może prowadzić do infekcji układu moczowego oraz otarć i zaczerwień naskórka. Poza ćwiczeniami fizycznymi zalecane jest stosowanie ciepłych nasiadówek w 2 - 3 % roztworze solanki oraz dodawanie do każdej kąpieli 1 do 2 szklanek solanki.

OPRYSZCZKA NARZĄDÓW PŁCIOWYCH
Bardzo zakaźna i nieuleczalna choroba wirusowa przenoszona drogą płciową objawiająca się : pęcherzykami na narządach płciowych, bólem podczas oddawania moczu, mrowieniem i pieczeniem w okolicy narządów płciowych. Objawy choroby łagodzi stosowanie do kąpieli 1 szklanki solanki, a w okresach zaostrzeń objawów wysypkowych dodatkowo 1 szklanka soli i stosowanie nasiadówek.

OSTEOPOROZA
Jest to choroba polegająca na postępującym wraz z wiekiem rozrzedzeniu kości. Powoduje bóle krzyża i złamania kończyn. Spowodowana jest min. niedostatkiem hormonów, chorobami gruczołów przytarczycznych, złym przyswajaniem wapnia, upośledzeniem czynności nerek. Narażone są na nią głównie kobiety. W terapii i profilaktycznie zalecane jest stosowanie do każdej kąpieli soli i solanki zabłockiej w ilości 1 szklanki na wannę. W okresie zaostrzenia bólu dawkę należy zwiększyć. Szczególnie wskazane jest stosowanie kąpieli leczniczych w soli i solance zabłockiej gdy osteoporoza spowodowana jest złym przyswajaniem wapna. W solance tej występują idealne proporcje wapnia i magnezu 2/1 co pozwala im po wchłonięciu przez skórę podczas kąpieli, zabudowywać się w kości. Katalizatorem tego procesu jest stront, który także znajduje się w solance i przyspiesza te procesy.

PRZEZIĘBIENIE I GRYPA
Są to zakaźne choroby wirusowe występujące najczęściej w okresie jesieni, zimy i wiosny. Objawami są: katar, ból gardła, lekki kaszel, bóle głowy i kończyn, gorączka. O ile przeziębienie najczęściej szybko ustępuje, to grypa może wywołać szereg groźnych powikłań. W terapii najważniejsze jest zapobieganie poprzez pobudzenie czynności odpornościowych organizmu. Należy rozpocząć od zadbania o właściwe nawilżanie powietrza, w którym przebywamy, stosując inhalacyjną solankę zabłocką do nawilżaczy kaloryferowych lub mechanicznych. W pomieszczeniach klimatyzowanych solankę należy rozpylać lub pozostawić w naczyniach do swobodnego parowania. Wskazane jest zapobiegawczo, stosować do każdej kąpieli, szklankę soli lub solanki zabłockiej. W chwili pojawienia się pierwszych objawów stężenie roztworu kąpielowego należy zwiększyć max do 3 % . Po kąpieli koniecznie należy położyć się do łóżka i wygrzać. Można stosować kąpiel rozgrzewającą całego organizmu lub ograniczyć ją tylko do nóg. Objawy kataru i bóle gardła złagodzi także stosowanie zabiegów inhalacji, płukania gardła, czy wkraplania solanki do nosa. Do tych zabiegów stosujemy zabłocką solankę do inhalacji rozcieńczając ją w proporcji 1 do 3.

REKONWALESCENCJA
Po urazach , wypadkach, zabiegach medycznych i ciężkich przeżyciach. Stosowanie do każdej kąpieli po 1 szklance soli i solanki pozwoli dostarczyć organizmowi niezbędną dawkę pierwiastków i minerałów, zadziała bakteriobójczo, przyspieszy procesy gojenia i zrelaksuje psychicznie.

REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW
Przewlekłe schorzenie, na które częściej zapadają kobiety niż mężczyźni dotyczy stawów: stóp, rąk, przegubów, kolan, łokci. Torebka stawowa otaczająca staw ulega zapaleniu i obrzmiewa czego rezultatem jest ból i sztywność. Z czasem pojawiają się deformacje kończyn. Stosować kąpiele, moczenia, polewania, zawijania, zmywania. Zabiegi stosować na całe ciało lub ograniczyć tylko do bolących miejsc. W ostrym stanie zapalnym stosować zabiegi zimne, poza okresami rzutów zabiegi ciepłe i gorące. Do zabiegów stosować 2 - 3 % roztwory soli zabłockiej.

REUMATYZM
Jest to schorzenie objawiające się silnymi bólami i sztywnością kości i mięśni. Spowodowane jest, infekcjami wirusowymi, stresem, alergiami, oddziaływaniem zimna i wilgoci na organizm. Objawy choroby łagodzą kąpiele rozgrzewające w 3 % roztworze soli zabłockiej powtarzane w seriach kilka razy do roku w okresie zaostrzeń objawów.

ROZEDMA PŁUC I PYLICA
Charakteryzują się zmniejszeniem elastyczności płuc, dusznością i przewlekłym kaszlem. Są nieuleczalne. Stosowanie solanki z uwagi na jej skład mineralny i właściwości złagodzi objawy choroby i opóźni jej postępy. Zalecane są wszystkie formy stosowania: nawilżanie powietrza, rozpylanie, inhalacje i dodawanie do każdej kąpieli 1 - 2 szklanek solanki.

RYBIA ŁUSKA
W wyniku nadmiernego wytwarzania substancji rogowej na rękach i nogach a czasem na tułowiu i twarzy skóra staje się sucha i szorstka. Pojawiają się też biało-szare mocno przylegające łuski. Choroba jest dziedziczna i w zasadzie nieuleczalna. Można zaradzić objawom choroby poprzez utrzymywanie skóry w stanie elastyczności. Należy często stosować kąpiele, a do każdej kąpieli należy dodawać ok.0,5 l solanki zabłockiej. W okresie zaostrzeń choroby dodatkowo 0,5 kg zabłockiej soli leczniczej. Ułatwią one nasycenie skóry wilgocią, jej rozmiękczenie i ujędrnienie przy tym ją odżywią niezbędną dawką pierwiastków i minerałów.

STWARDNIENIE ROZSIANE
Choroba powstaje w wyniku zniszczenia myeliny osłonki otaczającej nerwy, która przewodzi impulsy nerwowe i odżywia je. Choroba przebiega powoli i łagodnie, objawia się rzutami po których następują okresy przerwy. Ponieważ medycyna nie potrafi określić przyczyn powstawania choroby, leczenie jest bardzo trudne, a jego skuteczność problematyczna, dlatego stosowane jest wiele terapii tzw. alternatywnych. Kąpiele solankowe mogą ułatwić wydalenie z organizmu rozmaitych toksyn, a jednocześnie dostarczyć wielu niezbędnych minerałów i mikroelementów. Skóra podczas kąpieli sama bez udziału naszej wiedzy i woli pobiera z wody jony związków i pierwiastków niezbędnych do życia i zdrowia. W konsekwencji kąpiel w solance zabłockiej może wyeliminować lub ograniczyć takie objawy choroby jak: drętwienie kończyn, osłabienie siły mięśni, uczucie mrowienia, drżenia czy stałego zmęczenia. Jod zawarty w solance ma właściwości bakteriobójcze, a więc ograniczy przykre działanie nie trzymania moczu czy stolca. Do zabiegów stosować różne stężenia od minimalnych ( 1 szklanka solanki + garść soli) do większych ( o stężeniu do 3 %) ale wówczas należy dokładnie obserwować reakcję swego organizmu i ograniczać częstość zabiegów. Temperatura wody w kąpieli nie powinna przekraczać 35 stopni C.

ZAPALENIE MIGDAŁKÓW - ANGINA
Choroba objawia się silnym bólem gardła utrudniającym połykanie, gorączką, bólem głowy, oraz nalotem na migdałkach. Wywołana jest przez bakterie, czasem przez wirusy. Najczęściej występuje u dzieci. Nieleczona może wywołać groźne powikłania. Terapia najczęściej antybiotykowa, wspierana jest płukaniem gardła solanką co 2 godziny, oraz inhalacjami. W okresie choroby koniecznie należy dbać o właściwe nawilżanie pomieszczeń wlewając solankę do nawilżaczy.

ZAPALENIE OSKRZELI
Występują ostre i przewlekłe stany tej choroby. Objawami są bolesny kaszel z plwociną, gorączka, trudności w oddychaniu. Przyczyną choroby są wirusy, rzadziej bakterie. Leczenie antybiotykami wspierane jest przez właściwe nawilżanie pomieszczeń. Solanka zabłocka w swym składzie zawiera jod który rozrzedza śluz oraz brom który rozszerza oskrzela i ułatwia oddychanie, może więc być stosowana do płukania gardła i inhalacji. W stanach przewlekłych zalecane jest dodawanie do każdej kąpieli 2 szklanki solanki zagęszczonej lub 1 szklankę soli zabłockiej Szczególnie korzystne może być rozpylanie solanki w pomieszczeniu gdzie przebywa chory.

ZAPALENIE PĘCHERZA MOCZOWEGO
Występuje głównie u kobiet i spowodowane jest zakażeniem bakteryjnym, do którego dochodzi podczas stosunku, lub w wyniku stosowania wewnątrzmacicznych wkładek antykoncepcyjnych, albo cewnikowania. Stany łagodne można leczyć sposobami domowymi stosując przepłukiwanie pochwy solanką do inhalacji lub stosując gorące nasiadówki. Zapobiegawczo stosować do każdej kąpieli 1 szklankę solanki zagęszczonej. ZAPALENIE STAWÓW Jest to powszechnie występująca wraz z wiekiem choroba. Dotyczy stawów dźwigających ciężar ciała. Co jakiś czas stawy stają się bolesne opuchnięte i sztywne co uniemożliwia normalny tryb życia. Organizm potrzebuje większej ilości magnezu, potasu, cynku i selenu. Stosować kąpiele w 2 - 3 % roztworze soli zabłockiej w seriach po 10 co 2 dzień 2 - 3 razy w roku.

ZESPÓŁ NAPIĘCIA PRZEDMIESIĄCZKOWEGO
Przyjmuje się, że przyczyną tego schorzenia jest zachwianie równowagi hormonalnej organizmu. Ponieważ objawy mają różny, indywidualny przebieg nie ma jednej skutecznej dla wszystkich terapii. Na takie objawy jak: bezsenność, depresje, drażliwość, zmiany nastroju, bóle głowy, stawów i mięśni na pewno pomocne będą ciepłe kąpiele z dodatkiem 1 - 2 szklanek solanki zabłockiej. Jeżeli objawy te występują dodatkowo z szybkim przybieraniem na wadze, można zwiększyć stężenie roztworu kąpielowego dodając jeszcze 1- 2 szklanki soli. Kąpiele w soli i solance zabłockiej dostarczą przez skórę do organizmu wiele cennych pierwiastków i minerałów a jednocześnie przyspieszą przemianę materii i odtrują organizm.

Zobacz też:

Sole i Solanki - Obalamy Mity >>

Sole i Solanki Termalne - Pielęgnacja Urody >>

Sole i Solanki Termalne - dla relaksu >>

Sole i Solanki - Jak stosować >>

Zabłocka Solanka Termalna - działanie >>

Tężnia Solankowa w Jaskini Solnej Almonis >>

Artykuł został opublikowany sobota, 14 marca 2009.
Aktualne recenzje: 0
Napisz Recenzję
Przekaż znajomemu
Powiedz znajomemu o tym artykule:  
Produkty powiązane z tym artykułem:
Zabłocka Mgiełka Solankowa
Zabłocka Mgiełka Solankowa
Zabłocka Solanka Jodowo-Bromowa
Zabłocka Solanka Jodowo-Bromowa
Zabłocka Sól Algowo-Termalna
Zabłocka Sól Algowo-Termalna
Zabłocka Sól Termalna
Zabłocka Sól Termalna
Koszyk więcej
...jest pusty
Newsletter
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Znajdź nas tutaj
youtube
google+ facebook
Kontakt
tel. 22 497 78 84
kom. 692 452 331
e-mail:sklep@almonis.pl
gg: gg8078801 recepcja

pn-pt: 10:00 - 20:00
so-nd: 11:00 - 15:00

kontakt

Artykuły
Wszystkie artykuły (42)
Aromaterapia (7)
Bioptron - terapia światłem (3)
Borowina czy Borowina?
Czarne Błoto
Kosmetyka (4)
Lampy Solne - Działanie (1)
Nietolerancja pokarmowa (5)
Ozonatory i Jonizatory (4)
Parabeny (2)
Suplementacja czy jest konieczna (2)
Świece Indian Hopi (3)
Zabłocka Solanka Termalna -> (6)
  Sole i Solanki - zastostosowanie (4)
Zdrowe życie (5)
Autorzy artykułów
Bestsellery
01.Świece do uszu Indian Hopi
Świece do uszu Indian Hopi
02.Zabłocka Mgiełka Solankowa
Zabłocka Mgiełka Solankowa
03.Zabłocka Solanka Jodowo-Bromowa
Zabłocka Solanka Jodowo-Bromowa
Kto jest na stronie
Aktualnie jest 12 gość online.
Otrzymasz za darmo:
Poradnik Relaks w 10 min
...jeśli zapiszesz się teraz na bezpłatny biuletyn
Sklepu Almonis.pl

Dodatkowo dowiesz się:

  • jak stworzyć mikroklimat w domu
  • jak dbać o zdrowie i urodę
  • jak walczyć z alergią
  • które kosmetyki są skuteczne
  • i więcej pożytecznych rzeczy!
Zapisz sie teraz:

imię:
nazwisko:
e-mail:
 

W kazdej chwili możesz wypisać się z listy!
Poradnik zachowasz!

rodzaje płatności

adres: ul. Światowida 47 lokal 16, Warszawa, tel. 22 497 78 84, kom. 692 452 331, e-mail: sklep@almonis.pl

Kontakt | Pomoc | Regulamin | O cookie | Polityka prywatności